Aktualności

04/04/2021

Pierwsze skarbonki pasyjne zebrane!

04/04/2021

🐣 #OGŁOSZENIA – Niedziela Wielkanocna – 4 kwietnia 2021 r. 🐣

1. W najbliższym tygodniu urodziny obchodzą Anna Rozumek, Anna Pieniążek, Paulina Mundił, Jarosław Wolny, Justyna Jelinek, Karol Niewieczerzał oraz Marian Anszperger. Życzymy błogosławieństwa Bożego. Zachęcamy do składania życzeń.
2. Kolejne nabożeństwo odbędzie się jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia, o godz. 11:00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Krzysztof Michałek-Góral.
3. Szkółka niedzielna dla klasy 4-7 odbędzie się za tydzień.
4. Lekcje religii dla dzieci i młodzieży zostaną wznowione po przerwie świątecznej tj. 7 kwietnia. Lekcje odbywają się w trybie zdalnym.
5. Zapraszamy do zakupu literatury wyłożonej przy stoliku przy wyjściu z kościoła. Dostępne są również darmowe materiały i książki.
6. Dostępny jest najnowszy numer „Jednoty”. Przypominamy również o możliwości zakupu w parafii prenumeraty czasopisma na cały rok.
7. Akcja „Skarbonka Diakonijna" dobiega końca. Prosimy dzieci o przynoszenie specjalnych skarbonek do kościoła.
8. W dniu 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcamy wszystkich do bezpiecznego udziału w spisie poprzez internet (www.spis.gov.pl) oraz zadeklarowania naszego wyznania.

02/04/2021
Życzenia na Wielkanoc - Kleszczów 2021

W tym trudnym czasie życzymy wszystkim osobistej refleksji oraz prawdziwie radosnej pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego.

01/04/2021

W dniu 1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis potrwa do 30 czerwca. Zachęcamy do udziału w obowiązkowym spisie poprzez internet na stronie (https://spis.gov.pl/). Samospis internetowy zajmuje ok. 15-20 minut.

Zachęcamy naszych parafian do deklarowania swojej przynależności wyznaniowej. W odpowiednim miejscu należy zaznaczyć opcję:
- należę do wyznania
- inne (podać jakie) -> "Kościół Ewangelicko-Reformowany"

W przypadku osób wyznania luterańskiego należy zaznaczyć "Kościół Ewangelicko-Augsburski".

29/03/2021
Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

W czas pasyjny o nadziei, Zmartwychwstaniu, chrześcijanach, którzy lubią się biczować zamiast rozwijać w sobie miłość, o duchach, słońcu i dekalogu według Krzysztofa Kieślowskiego mówi ks. Michał Jabłoński.

28/03/2021

ŻYCZENIA BISKUPA KOŚCIOŁA NA WIELKANOC 2021:

Siostry i Bracia,

nadchodzą kolejne już Święta w czasie tej pandemii, przed nami Wielki Tydzień. W historii pasyjnej ta dzisiejsza niedziela ma szczególne znaczenie: przypomina o tryumfalnym wjeździe Chrystusa do Jerozolimy, miasta, które zabija proroków, u szczytu Jego ziemskiej misji – ale wiemy, że w ciągu kilku dni rozegra się cała dramatyczna historia prowadząca do krzyża i zmartwychwstania.

Najbliższy tydzień pozwala nam przeżyć bardzo wiele w bardzo krótkim czasie: dziś możemy doświadczyć entuzjazmu ludzi, witających kogoś, kogo uważają za proroka i mesjasza, kolejne dni dadzą nam czas na przygotowanie się do wydarzeń bezpośrednio poprzedzających Mękę Pańską, będziemy przeżywać słodko-gorzkie pożegnanie w Ostatniej Wieczerzy, samotność przed Piłatem i wobec tłumu nawołującego do ukrzyżowania, dramat śmierci na Golgocie, ciszę grobu w sobotę, wreszcie radość i nadzieję ze zmartwychwstania w niedzielę. Jeśli zdecydujemy się poświęcić trochę czasu i uwagi temu, by naprawdę duchowo przeżyć ten czas, możemy znaleźć w nim dość, by się wzmocnić, znaleźć korzenie naszej wiary, nadziei i zaufania do Boga, który w ostatecznej ofierze czyni zadość za nasz grzech, upadek i uwalnia nas od śmierci i potępienia.

Odnalezienie tych fundamentów, uświadomienie sobie, kim jest dla nas Bóg Stwórca i Zbawca, ma teraz szczególne znaczenie. W momencie, gdy piszę te słowa, pandemia w naszym kraju tylko przybiera na sile, rząd ogłasza kolejne ograniczenia i środki bezpieczeństwa. Po ponad roku ta sytuacja stała się już niemal normalna – przywykliśmy do takiej formy życia, jaka jest dla nas teraz dostępna, kwarantanna czy maseczka, które kiedyś były wyrazami, których używało się najwyżej w kontekście szpitali, teraz są czymś, o czym mówimy i słyszymy cały czas. Musieliśmy zmienić nasze nawyki, inaczej planujemy nasze działania, inaczej myślimy o kontakcie z ludźmi, nasze więzi w zborach i szerzej w społeczeństwie dramatycznie się rozluźniły. Kiedy ta sytuacja się skończy, to właśnie będzie największe ... See more

28/03/2021

📯 #OGŁOSZENIA – Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 r. 📯

1. W najbliższym tygodniu urodziny obchodzi Bożena Godek. Życzymy jej błogosławieństwa Bożego. Zachęcamy do podpisywania się na kartce z życzeniami.
2. Kolejne nabożeństwo odbędzie się w Wielki Piątek, 2 kwietnia, o godz. 17:00. Będzie to nabożeństwo z sakramentem Wieczerzy Pańskiej. Kazanie wygłosi mgr teologii Mateusz Jelinek.
3. Dziś, po nabożeństwie, odbędzie się zdalna szkółka niedzielna dla klasy 3. Za tydzień w Wielkanoc nie ma szkółki niedzielnej.
4. Lekcje religii dla dzieci i młodzieży odbywają się zdalnie w ustalonych terminach.
5. Zapraszamy do zakupu literatury wyłożonej przy stoliku przy wyjściu z kościoła. Dostępne są również darmowe materiały i książki.
6. Dostępny jest najnowszy numer „Jednoty”. Przypominamy również o możliwości zakupu w parafii prenumeraty czasopisma na cały rok.
7. Powoli dobiega końca akcja „Skarbonka Diakonijna". Dzieci przynoszą specjalne skarbonki do kościoła w Wielkanoc (Niedziela lub Poniedziałek).
8. Informujemy, że najmłodsze grupy w ramach lekcji religii wzięły udział w akcji "Kartka dla seniora". Wspólnie przygotowaliśmy kartki z życzeniami wielkanocnymi, które zostały wysłane do Ewangelickiego Domu Opieki w Dzięgielowie.
9. W dniu 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcamy wszystkich do bezpiecznego udziału w spisie poprzez internet (www.spis.gov.pl) oraz zadeklarowania naszego wyznania.

🐣TERMINY NABOŻEŃSTW ŚWIĄTECZNYCH 🐣

02.04 – Wielki Piątek – Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską, godz. 17:00
04.04 – Niedziela Wielkanocna – Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską, godz. 11:00
05.04 – Poniedziałek Wielkanocny – Nabożeństwo, godz. 11:00

26/03/2021
Jednota

Prezeska Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP Ewa Jóźwiak apeluje w swym liście o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego w związku z pandemią #COVID19 i pozostanie w domach, również w święta wielkanocne. „Pan Bóg się nie obrazi! Skorzystajmy z uczestnictwa w nabożeństwach luterańskich transmitowanych w telewizji. (…) Można też uczestniczyć w nabożeństwach ewangelicko-reformowanych dostępnych dzięki transmisjom internetowym” – pisze.

Pełny tekst listu tutaj: https://www.jednota.pl/index.php/aktualnoci/4646-list-prezeski-synodu-na-wielkanoc

21/03/2021

📯 #OGŁOSZENIA – 5. Niedziela pasyjna – 21 marca 2021 r. 📯

1. W najbliższym tygodniu urodziny obchodzą Emilia Frankowska i Marcin Nowacki. Życzymy im błogosławieństwa Bożego. Zachęcamy do podpisywania się na kartkach z życzeniami.
2. Kolejne nabożeństwo odbędzie się w niedzielę, 28 marca, o godz. 11:00. Poprowadzi je mgr teologii Mateusz Jelinek. Ks. Krzysztof Michałek-Góral będzie w tym czasie w parafii w Pstrążnej.
3. Dziś, po nabożeństwie, odbędzie się stacjonarna szkółka niedzielna dla klasy 1. Za tydzień zdalna szkółka niedzielna dla klasy 3.
4. Lekcje religii dla dzieci i młodzieży odbywają się w ustalonych terminach. Zgodnie rozporządzeniem Ministerstwa forma lekcji najmłodszych ulegnie zmianie. Rodzice zostaną poinformowani o szczegółach.
5. Zapraszamy do zakupu literatury wyłożonej przy stoliku przy wyjściu z kościoła. Dostępne są również darmowe materiały i książki.
6. Dostępny jest najnowszy numer „Jednoty”. Przypominamy również o możliwości zakupu w parafii prenumeraty czasopisma na cały rok.
7. Przypominamy o akcji „Skarbonka Diakonijna". Specjalne skarbonki przynosimy do kościoła w Wielkanoc (Niedziela lub Poniedziałek).

🐣TERMINY NABOŻEŃSTW ŚWIĄTECZNYCH 🐣

02.04 – Wielki Piątek – Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską, godz. 17:00
04.04 – Niedziela Wielkanocna – Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską, godz. 11:00
05.04 – Poniedziałek Wielkanocny – Nabożeństwo, godz. 11:00

20/03/2021

Ukazała się JEDNOTA nr 1/2021. W numerze m.in.:
- wspomnienia o profesorach: Jarosławie Świderskim, Grażynie Matyszkiewicz i Alfonsie Skowronku
- profetyczny aspekt przesłania Grety Thunberg
- mity pamięci o reformacji
- mariologia Pawła Hulki-Laskowskiego
- poglądy Mikołaja Reja o predestynacji i grzechu pierworodnym
- wdzięczność za pomoc
- kolejna część Katechizmu Genewskiego Jana Kalwina

Najnowszy numer czasopisma dostępny w naszej parafii.

« 1 of 8 »

Więcej aktualności na naszej stronie na Facebooku!